Амоксицилин растворливи во прав - Кина NCPCVET

Амоксицилин растворливи во прав

Краток опис:

ИМЕ: Амоксицилин растворливи во прав Главни состојки: Амоксицилин Карактер: Овој производ е бела или речиси бел прав. Прикажаниот: Амоксицилин е aminopenicillin со широк спектар и е индициран за третман на бактериски инфекции, како што актиномикоза, билијарен тракт инфекции, коските и зглобовите инфекции, акутна егзацербација на хроничен бронхитис, гастроентеритис, (вклучувајќи Escherichia coli ентеритис и Salmonella ентеритис, но не шигелозите), гонореја, устата инфекции, sinusi ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  ИМЕ :

  Амоксицилин растворливи во прав

  Главни состојки:

  амоксицилин

  Карактер:

  Овој производ е бела или речиси бел прав.

  ИНДИКАЦИИ:

  Амоксицилин е aminopenicillin со широк спектар и е индициран за третман на бактериски инфекции, како што актиномикоза, билијарен тракт инфекции, коските и зглобовите инфекции, акутна егзацербација на хроничен бронхитис, гастроентеритис, (вклучувајќи Escherichia coli ентеритис и Salmonella ентеритис, но не шигелозите ), гонореја, устата инфекции, синузитис, воспаление на средното уво, пневмонија (освен кога осомничени Mycoplasma), тифус и паратифус треска, инфекции на уринарниот тракт, бактериски менингитис и профилакса на ендокардитис. Тоа е исто така се користи во третманот на Лајмска болест.

  Несакани дејства:

  На нормална гастроинтестиналниот тракт имаат силно влијание.

  ДОЗИРАЊЕ И НАЧИН НА УПОТРЕБА:

  Врз основа на овој производ. Орална: една доза, тежината на пилешко: 0.067-0.1g на 1кг телесна тежина, два пати на ден за 5 дена, се меша пиење: 0.2g по 1л вода, пилешко за 3 до 5 дена.

  TARGET на животните:

  свиња; живина

  Мерки на претпазливост:

  оневозможени (1) несилки.

  (2) не треба да се користи пеницилин отпорни Грам-позитивни бактерии.

  (3) Сега со тековната употреба.

  (4) не се користат заедно со алкален лекови.

  ПОВЛЕКУВАЊЕ TIME:

  За пилешко: 7 дена

  ПРЕПОРАЧАНА РОК НА ТРАЕЊЕ:

  2 години

  СКЛАДИРАЊЕ:

  Да се ​​чува во темна и херметички место.


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!