Разредете Glutaral решение - Кина NCPCVET

Разредете Glutaral решение

Краток опис:

ИМЕ: Разредете Glutaral решение СПЕЦИФИКАЦИИ: 5% главни компоненти: глутаралдехид Карактер: Овој производ е безбојна до жолтеникава јасна течност; посебен мирис. Фармаколошки: глутаралдехид има широк спектар, ефикасна и брза дезинфекција. Бактерии, бактерии, спори, вируси, Mycobacterium tuberculosis и габи и така имаат добра убиството ефект. ИНДИКАЦИИ: антисептик антисептик. За гума, пластични производи и хируршки инструменти дезинфекција. Несакани дејства: формулирани ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  ИМЕ :

  Разредете Glutaral решение

  СПЕЦИФИКАЦИИ:

  5%

  М АИН компоненти:

  глутаралдехид

  Карактер:

  Овој производ е безбојна до жолтеникава јасна течност; посебен мирис.

  Фармаколошки:

  Глутаралдехид има широк спектар, ефикасна и брза дезинфекција. Бактерии, бактерии, спори, вируси, Mycobacterium tuberculosis и габи и така имаат добра убиството ефект.

  ИНДИКАЦИИ:

  антисептик антисептик. За гума, пластични производи и хируршки инструменти дезинфекција.

  Несакани дејства:

  формулирани во согласност со одредбите на употреба на привремени нема негативни реакции.

  ДОЗИРАЊЕ И НАЧИН НА УПОТРЕБА:

  спреј натопени: наречен 0,78% раствор, држете за 5 минути да се исуши.

  Мерки на претпазливост:

  Избегнувајте контакт со кожата и мукозните мембрани.

  ПРЕПОРАЧАНА РОК НА ТРАЕЊЕ:

  2 години.

  СКЛАДИРАЊЕ:

  засенчување, запечатени, се чуваат на ладно и темно место.

  Број GMP сертификат : 


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

  WhatsApp Онлајн Chat!