Amoxicillin shpjegueshëm Powder - China NCPCVET

Amoxicillin shpjegueshëm Powder

Përshkrim i shkurtër:

EMRI: Amoxicillin shpjegueshëm pluhur Main përbërës: KARAKTERI Amoxicillin: Ky produkt është pluhur i bardhë ose pothuajse të bardhë. INDIKACIONE: Amoxicillin është një aminopenicillin spektrin e gjerë dhe tregohet në trajtimin e infeksioneve bakteriale, si aktinomikozës, infeksionet biliar-trakt, kockave dhe infeksioneve perbashketa, exacerbations akute të bronkit kronik, gastroenterit, (duke përfshirë enterit Escherichia coli dhe Salmonella enterit, por nuk shigellozën), gonorrea, infeksionet gojë, sinusi ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  EMRI :

  Amoxicillin shpjegueshëm Powder

  Përbërës kryesor:

  Amoxicillin

  KARAKTERI:

  Ky produkt është pluhur i bardhë ose pothuajse të bardhë.

  Indikacionet:

  Amoksicilina është një aminopenicillin spektrin e gjerë dhe tregohet në trajtimin e infeksioneve bakteriale, si aktinomikozës, infeksionet biliar-trakt, kockave dhe infeksioneve perbashketa, exacerbations akute të bronkit kronik, gastroenterit, (duke përfshirë enterit Escherichia coli dhe Salmonella enterit, por jo shigellosa ) gonorrea, infeksionet goja, sinusit, mediale otitis, pneumoni (përveç ku Mycoplasma dyshohet) tifoid dhe ethe paratifoid, infeksionet urinare-traktit, meningjit bakteriale dhe profilaksinë e endokardit. Ajo është përdorur edhe në trajtimin e sëmundjes Lyme.

  REAKSIONE NEGATIVE:

  Në traktin gastrointestinal normale të ketë një ndërhyrje të fortë.

  Dozimi dhe ADMINISTRIMI:

  Bazuar në këtë produkt. Oral: një dozë, pesha e pulave: 0.067-0.1g per peshës trupore 1kg, dy herë në ditë për 5 ditë, të pijshëm të përziera: 0.2g per 1L e ujit, pule për 3 deri në 5 ditë.

  TARGET ANIMAL:

  Pig; shpendë

  Masa:

  (1) pula hedhjen çaktivizuar.

  (2) bakteret Gram-pozitive penicilinë-rezistente nuk duhet të përdoren.

  (3) Tani me përdorimin aktual.

  (4) Mos përdorni së bashku me drogë alkaline.

  TËRHEQJA TIME:

  Për pule: 7 ditë

  REKOMANDUARA Jetëgjatësia:

  2 vjet

  RUAJTJA:

  Shitore në vend të errët dhe hermetik.


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat!