Florfenicol - China NCPCVET

florfenicol

Përshkrim i shkurtër:

EMRI: florfenicol Përbërja: 5%, 20% Karakteri: Ky produkt është e bardhë ose pothuajse pluhur të bardhë. Farmakologjike: Indikacionet: Për trajtimin e sëmundjeve bakteriale të shkaktuara nga bakteret e ndjeshme sidomos për trajtimin e shtameve të drogës-rezistente të baktereve detyruar sëmundje. Kjo është një zëvendësim efektive e injektimit chloramphenicol. Ajo është përdorur edhe për trajtimin e sëmundjeve në kafshë dhe zogjtë shkaktuar nga Pasteurella, pleuropneumonia actinomyceto, Streptococcus, colibacillus, Salmonit ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  EMRI :

  florfenicol

  PËRBËRJA:

  5%, 20%

  KARAKTERI:

  Ky produkt është pluhur i bardhë ose pothuajse të bardhë.

  farmakologjike:

   

  Indikacionet:

  Për trajtimin e sëmundjeve bakteriale të shkaktuara nga bakteret e ndjeshme sidomos për trajtimin e shtameve të drogës-rezistente të baktereve detyruar sëmundje. Kjo është një zëvendësim efektive e injektimit chloramphenicol. Ajo është përdorur edhe për trajtimin e sëmundjeve në kafshë dhe zogjtë shkaktuar nga Pasteurella, pleuropneumonia actinomyceto, Streptococcus, colibacillus, Salmonella, pneumokoku, gjinisë Haemophilius, Staphylococcus, mykoplazmat, klamidia, Leptospira dhe rikeciet.

   

  REAKSIONE NEGATIVE:

  (1) Ky produkt është më e lartë se dozën e rekomanduar të një shkallë të caktuar të immunosuppression.

  (2) embryotoxicity, kujdes gjatë shtatzënisë dhe laktacionit e bagëtisë.

   

  Dozimi dhe ADMINISTRIMI:

  5% florfenicol pluhur i tretshëm:

  20% florfenicol pluhur: Oral, peshe per 1kg, derrat, pulat 0,1 ~ 0.15g, 2 herë në ditë, një herë në 3 deri 5 ditë; peshk 50 ~ 75mg, 1 ditë, një herë në çdo 3 deri në 5 ditë.

  Masa:

  (1) pula hedhjen çaktivizuar.

  (2) të çaktivizuar kafshët gjatë vaksinimin ose sëmundje të rënda imunitet.

  (3) pamjaftueshmëri renale duhet të zvogëlohet në mënyrë të përshtatshme ose të zgjatur intervalit te dozimit.

  (4) Mbani jashtë të arrijnë të fëmijëve.

  TËRHEQJA TIME:

  derr 20, pule 5, peshk 375 gradë.

  REKOMANDUARA Jetëgjatësia:

  2 vjet

  RUAJTJA:

  Shitore në vend të freskët, e thatë mbrojtur nga drita.

   

  PMP Certifikata Numri : 

  (2014) Veterinary Drug GMP Certifikata nr 150

   

   


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat!