Gentamicinën sulfat 10% injeksion - China NCPCVET

Gentamicinën sulfat 10% injeksion

Përshkrim i shkurtër:

EMRI: gentamicinën sulfat 10% injeksion Përbërja: gentamicinën sulfat injeksion Çdo ml përmban gentamicinën sulfat 100mg karakter: pa ngjyrë ose pothuajse pa ngjyrë lëngshme të pastër. Farmakologjik: efektet farmakologjike e këtij produkti në një shumëllojshmëri e bakterieve Gram-negative (si E. coli, Klebsiella, Proteus, Pseudomonas aeruginosa, Pasteurella, Salmonella etj) dhe Staphylococcus aureus (duke përfshirë prodhimin brenda â amid shtameve fungale), kanë efekti antibakterial. Shumica streptokoket ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  EMRI :

  Gentamicinën sulfat 10% injeksion

  PËRBËRJA:

  Gentamicinën sulfat Injection 

  Secili ml përmban gentamicinën 100mg sulfat 

  KARAKTERI:

  pangjyrë ose pothuajse pangjyrë të lëngshme të qartë.

  farmakologjike:

  efektet farmakologjike e këtij produkti në një shumëllojshmëri e bakterieve Gram-negative (te tilla si E. coli, Klebsiella, Proteus, Pseudomonas aeruginosa, Pasteurella, Salmonella etj) dhe Staphylococcus aureus (duke përfshirë prodhimin brenda â amid shtameve fungale) efekt antibakterial . Shumica steptokok (Streptococcus pyogenes, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus faecalis, etj), bakteret anaerobe (Bacteroides ose Clostridium), Mycobacterium tuberculosis, rickettsial dhe fungi rezistent ndaj kimikateve.

  Indikacionet:

  Gentamicinën sulfat Injection

  Përdoret për septikemi, infeksionet urogjenitale, infeksione të rrugëve të frymëmarrjes, infeksionet gastrointestinale (duke përfshirë peritonit), infeksione të traktit biliar, mastitë dhe lëkurës dhe infeksioneve të indeve të buta, jo-përthithur nga oral, të përdorur për infeksionet e zorrëve.

   

  REAKSIONE NEGATIVE:

  të shkaktojnë mosfunksionim vestibular është më e zakonshme, por edhe të shkaktojnë toksiciteti kthyeshëm veshkave, e cila me akumulimin e saj në lëvore veshkave lidhur. reaksionet alergjike rastit.

  cat është më e ndjeshme ndaj kimikateve, konstantet mund të shkaktojë të përzier, të vjella, jargëzim, dhe ataksi.

  neuromuskulare bllokuar efektet shpesh shkaktohet nga doza të tepërta shkaktojnë. Macet, qentë kirurgji të përgjithshme anestezi, përdorimi i përbashkët i penicilinës, stretomocinë për të parandaluar infeksionin, kur, shpesh vdekja e papritur, e cila është për shkak të një anestezion të përgjithshëm dhe një relaxant muskujve për të rritur efektin e bllokadës neuromuskular.

  Përdorimi afatgjatë mund të shkaktojë dëmtime në veshka.

   

  Dozimi dhe ADMINISTRIMI:

  Gentamicinën sulfat Injection 

  injeksion intramuskular 

  Një dozë, 2 ~ 4mg sipas peshës trupore për bagëtinë, 3 ~ 5mg për qentë dhe macet, dy herë në ditë

  , 2 ~ 3days vazhdimisht.

  Shënim:

  Ajo mund të kombinohet me trajtimin carbenicillin e pneumoni të rëndë, por ka mospërputhje në vitro.

  Ky produkt kombinuar me penicilinë, Streptococcus një efekt synergistic.

  Kanë depresion respirator, jo injeksion intravenoz.

  TËRHEQJA TIME:

  Derra: 40days

  REKOMANDUARA Jetëgjatësia:

  2 vjet.

  RUAJTJA:

   

  PMP Certifikata Numri :

   

    

  Emri i produktit

  Injeksion gentamicinën (përdorimi veterinare vetëm)

  përbërje

  Secili ml përmban gentamicinën 100mg

  paketim

  10ml / 20ml / 50ml / 100ml per shishkë 

  zbatohen për

  En'am, Fowl, Dele, kali, derri, Cow, Camel, Dog, Cat.

  shenjë

  Gastrointestinal dhe infeksione të rrugëve të frymëmarrjes te shkaktuara nga bakteriet gentamicinën sensitive, si E. coli, Klebsiella, Pasteurella dhe Salmonella spp., Në viçave, bagëtia, cjeptë dele e derrit.

  dozimit andAdministration

  Për administrim intramuskular Përgjithshme: dy herë në ditë 1 ml. në 20 - 40 kg. pesha e trupit për 3 ditë.

   

   

  ITEM  Gentamicinën sulfat 10% injeksion
  EMRI I PRODUKTIT  injeksion gentamicinën sulfat
  përbërësit aktiv  Gentamicinën sulfat Injection Secili ml përmban gentamicinën 100mg sulfat
  TREGUESI  Gentamicinën sulfat injeksion përdorura për septikemi, infeksionet urogjenitale, infeksione të rrugëve të frymëmarrjes, gastrointestinal infeksionet (perfshire peritonit), infeksione të traktit biliar, mastitë dhe lëkurës dhe i butë 

  infeksionet e indeve, jo-absorbohet nga oral, të përdorura për infeksionet e zorrëve.

  Dozimi dhe ADMINISTRIMI  Gentamicinën sulfat Injection injeksion intramuskular 

  Një dozë, 2 ~ 4mg sipas peshës trupore për bagëtinë, 3 ~ 5mg për qentë dhe macet, dy herë në ditë

  , 2 ~ 3days vazhdimisht.

  KATEGORIA  Gentamicinën sulfat Injection medikament antibakterial 
  TËRHEQJA PERIUDHA  Gentamicinën sulfat Injection Derra: 40days
  MASE PARAPRAKE  Gentamicinën sulfat Injection Ky produkt ka efektin e depresionit respirator, ajo nuk mund të injektuar intravenoz
  TARGET ANIMAL  Gentamicinën sulfat Injection bagëtia dele derri 

   

   


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat!