Сложените Sulfachlorpyridazine Натриум во прав - Кина NCPCVET

Соединение Sulfachlorpyridazine Натриум во прав

Краток опис:

NAME: Соединение Sulfachlorpyridazine Натриум за прашок СОСТАВ: 1000g: сулфадијазин натриум 625g + триметоприм 125g карактер: Овој производ е светло жолта прав. Фармаколошки: Овој производ има силна инхибиторен ефект на повеќето Грам-позитивните бактерии и негативни бактерии. Сулфа лекови осетливи бактерии не може да ги искористат предностите на околните фолна киселина, може да се користи само p-аминобензоат и dihydropteridine, улогата на бактериска дихидрофолат синтаза синтеза на тетрахидрофолат, activat ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  ИМЕ :

  Соединение Sulfachlorpyridazine Натриум во прав

  СОСТАВ:

  1000g: сулфадијазин натриум 625g + триметоприм 125g

  Карактер:

  Овој производ е светло жолта прав.

  Фармаколошки:

  Овој производ има силна инхибиторен ефект на повеќето Грам-позитивните бактерии и негативни бактерии. Сулфа лекови осетливи бактерии не може да ги искористат предностите на околните фолна киселина, може да се користи само p-аминобензоат и dihydropteridine, улогата на бактериска дихидрофолат синтаза синтеза на тетрахидрофолат, активен тетрахидрофолат во пурински, тимидин синтеза игра важна улога во преносот на јаглерод група. Сулфа лекови во структура слична на p-аминобензоична киселина, p-амино бензоева киселина може да се натпреварува со бактериска дихидрофолат синтаза, попречува синтезата на дихидрофолат, и во крајна линија влијае на синтезата на нуклеинските киселини, инхибиција на бактериски раст и репродукција. Сулфа лекови може да се метаболизира во P-аминобензоат лекови, како што прокаин, tetracaine антагонизам, во прилог на гној и дефект ткиво производи може исто така, даваат потребниот материјал за бактериски раст, и сулфа дрога антагонизам.

  ИНДИКАЦИИ:

  сулфа антибактериски лекови. За добиток и живина Escherichia coli и пастерела инфекција.

  Несакани дејства:

  Главно, како акутни реакции како алергиски реакции, хронична реакции покажа како неутропенија, тромбоцитопенија, оштетување на црниот дроб, оштетување на бубрезите и централниот нервен токсичност. Лесно депонирани во урината, особено кога високи дози на лекови за долго време се повеќе склони.

  ДОЗИРАЊЕ И НАЧИН НА УПОТРЕБА:

  на производот. Орална: еден ден, секој 1кг телесна тежина, свињи, кокошки 32mg; свињи, еднаш на секои 5 до 10 дена; пилешко, еднаш на секои 3 до 6 дена.

  Мерки на претпазливост:

  оневозможени (1) несилки.

  (2) не може да се користи како добиточна храна адитиви долгорочна примена.

  (3) лесно да се наталожи кристализација во уринарниот тракт, треба да даде голем број на добиток вода за пиење. Високи дози, долгорочна примена треба да се даде иста количина на натриум бикарбонат.

  (4) нарушена бубрежна функција, излачувањето бавно, треба да се користи со претпазливост.

  (5) може да предизвика цревна флора, долгорочен лек може да предизвика синтеза и апсорпција на витамин Б и намалена витамин К, треба да се додаде на соодветните витамини.

  (6) не може да се користи кај пациенти со алергии на сулфа лекови.

  ПОВЛЕКУВАЊЕ TIME:

  свиња 4 дена; пилешко 2 дена.

  ПРЕПОРАЧАНА РОК НА ТРАЕЊЕ:

  2 години.

  СКЛАДИРАЊЕ:

  засенчување, затворени зачувување.

  Број GMP сертификат : 

  (2014) ветеринарни лекови GMP сертификат бр 150

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!