Мултивитамини & Пробиотици & монтморилонит - Кина NCPCVET

Мултивитамини & Пробиотици & монтморилонит

Краток опис:

Мултивитамини & Пробиотици & монтморилонит Овој производ ги исполнува хранат хигиенските стандарди на производство: лиценца: Си Тјан оде (2017) H01021 Лиценца Број: Си Тјан оде Жи ((2017) 124004 Стандард за производ No.:Q/01HDB 03-2017 Име на производ: Мешани наслови адитив-Витамин Д3 + Калциум пропионат (TM1) Стоковните Име: Хуа Tuo Bei Меи Бао производот состав анализа загарантирана вредност: по килограм производ содржина на витаминот Д3 ≥ 200.000 IU Калциум пропионат ≥ 5 g Влага ≤ 12,0% Арсен ≤10mg Афлатоксинот B1≤10mg Ing ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Мултивитамини & Пробиотици & монтморилонит

  Овој производ ги исполнува хранат хигиенските стандарди

  Производство: лиценца: Си Тјан оде (2017) H01021

  Лиценца Број: Си Тјан оде Жи ((2017) 124004

  Стандард за производ No.:Q/01HDB 03-2017

  Име на производ: Мешовита добавката-Витамин Д3 + Калциум пропионат (TM1)

  Стоковните Име: Хуа Tuo Bei Меи Бао

  Производ состав анализа загарантирана вредност:

  По килограм производ содржина:

  Витамин Д3 ≥ 200.000 IU Калциум пропионат ≥ 5 g Влага ≤ 12,0%

  Арсен ≤10mg Афлатоксинот B1≤10mg 

  Состојки: витамин Д3, калциум пропионат, Saccharomyces cerevisiae клеточен ѕид, монтморилонит.

  Пакување: 1кг / торба

  Карактеристики: витамин Д3 може да се промовира нормална апсорпција на калциум и фосфор во тенкото црево. Калциум пропионат е фунгицид дека може да се спречи мувла добиточна храна од страна на производство на слободните пропионска киселина. Симултан распаѓање на калциум може да се дополни на животните со калциум, како и комбинација на витамин Д3 може да го зголеми апсорпцијата на калциум и користење.

  превозникот Saccharomyces cerevisiae клеточен ѕид и монтморилонит може да се распаѓаат и апсорбираат микотоксини, така што на микотоксини во храната не се апсорбира од страна на телото и брзо се излачува од телото.

  инструкции:

  Користете го овој производ може да се дополни витамин Д3 и калциум, како и да има ефект на мувла, мувла. Сумата е како што следува:

   

  Погодно животни

  Се хранат по тон на храна

  Забелешка

  свињи

  Бременост, лактација маторици

  1.5 ~ 2kg

  Двоен употреба кога на мувла во храна е сериозна
  гоење свињи

   

  1 ~ 1,5 килограми

  Говеда, овци

  1.5 ~ 2kg

  живина

   

  1.5 ~ 2kg

   

   

  Рок на траење: Рок на траење е 18 месеци.

  Начин на чување: Да се ​​чува на темно, ладно, суво место. 


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!