Kompleksi Sulfachlorpyridazine natriumi Powder - China NCPCVET

Kompleksi Sulfachlorpyridazine natriumi Powder

Përshkrim i shkurtër:

EMRI: Kompleksi Sulfachlorpyridazine natriumi Powder Përbërja: 1000g: 625g sulfadiazine natriumi + trimethoprim 125g Karakteri: Ky produkt është pluhur dritë të verdhë. Farmakologjike: Ky produkt ka një efekt të fortë frenues në shumicën e baktereve Gram-pozitive dhe bakteret negative. droga sulfa bakteret e ndjeshme nuk mund të përfitojnë nga të acidit folik përreth, mund të përdorin vetëm p-aminobenzoate dhe dihydropteridine, rolin e sintezës bakteriale dihidrofolat synthase e tetrahydrofolate, activat ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  EMRI :

  Kompleksi Sulfachlorpyridazine natriumi Powder

  PËRBËRJA:

  1000g: 625g sulfadiazine sodium + trimetoprima 125g

  KARAKTERI:

  Ky produkt është pluhur dritë të verdhë.

  farmakologjike:

  Ky produkt ka një efekt të fortë frenues në shumicën e baktereve Gram-pozitive dhe bakteret negative. droga sulfa bakteret e ndjeshme nuk mund të përfitojnë nga të acidit folik përreth, mund të përdorin vetëm p-aminobenzoate dhe dihydropteridine, rolin e sintezës bakteriale dihidrofolat synthase e tetrahydrofolate, aktivizohet tetrahydrofolate në purine, sintezë timidinë luan një rol të rëndësishëm në transferimin e një grup karbon. droga sulfatet në strukturën e ngjashme me acid p-aminobenzoik, acid benzoik p-amino mund të konkurojnë me synthase bakterial dihidrofolat, të penguar sintezën e dihidrofolate dhe përfundimisht ndikojnë në sintezën e acideve nukleike, frenimin e rritjes bakteriale dhe riprodhimit. droga sulfa mund të metabolizuar në drogë p-aminobenzoate si prokainë, antagonizmi tetracaine, përveç qelb dhe produkte avari indeve mund të sigurojë materialin e nevojshëm për rritjen bakteriale, dhe sulfa drogës antagonizmit.

  Indikacionet:

  sulfa drogë antibacterial. Për bagëtinë dhe të pulave Escherichia coli dhe infeksionit Pasteurella.

  REAKSIONE NEGATIVE:

  reaksionet kryesisht si akute të tilla si reaksionet alergjike, reaksionet kronike treguar si neutropenia, trombocitopeni, dëmtimi i mëlçisë, dëmtimin e veshkave dhe toksicitetit nervor qendror. Thjesht depozitohen në urinë, sidomos kur doza të larta të ilaçeve për një kohë të gjatë më të prirur.

  Dozimi dhe ADMINISTRIMI:

  me produktin. Oral: një ditë, çdo peshë 1 kg e trupit, derra, pula 32mg; derra, një herë në çdo 5 deri në 10 ditë; pule, një herë në çdo 3 deri në 6 ditë.

  Masa:

  (1) pula hedhjen çaktivizuar.

  (2) nuk mund të përdoren si aditive ushqim aplikim afatgjatë.

  (3) të lehtë për të beftë kristalizimin në traktin urinar, duhet të japë një numër të madh të ujit të pijshëm blegtorale. Lartë-dozë, aplikimi afatgjatë duhet t'i jepet të njëjtën sasi të bikarbonat natriumi.

  (4) funksion të dëmtuar renal, sekretim i ngadalshëm, duhet të përdoren me kujdes.

  (5) mund të shkaktojë flora zorrëve, mjekim afatgjatë mund të shkaktojë sintezën dhe thithjen e vitaminës B dhe vitamine K reduktuar, duhet të shtohet vitamina korresponduese.

  (6) nuk mund të përdoret në pacientët me alergji ndaj barnave sulfa.

  TËRHEQJA TIME:

  derri 4 ditë; pule 2 ditë.

  REKOMANDUARA Jetëgjatësia:

  2 vjet.

  RUAJTJA:

  mbrojtje nga drita, të mbyllura ruajtjen.

  PMP Certifikata Numri : 

  (2014) Veterinary Drug GMP Certifikata nr 150

   

   


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat!