Флорфеникол - Кина NCPCVET

флорфеникол

Краток опис:

ИМЕ: флорфеникол СОСТАВ: 5%, 20% Карактер: Овој производ е бела или речиси бел прав. Фармаколошки: Прикажаниот: За третман на бактериски болести предизвикани од осетливи бактерии особено за третирање на дрога отпорни видови на бактерии индуцирана болест. Тоа е ефикасен замена на хлорамфеникол инјекција. Тоа е исто така се користи за лекување на болеста во добиток и живина предизвикани од пастерела, плеуропнеумонија actinomyceto, стрептококи, colibacillus, Салмона ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  ИМЕ :

  флорфеникол

  СОСТАВ:

  5%, 20%

  Карактер:

  Овој производ е бела или речиси бел прав.

  Фармаколошки:

   

  ИНДИКАЦИИ:

  За третман на бактериски болести предизвикани од осетливи бактерии особено за третирање на дрога отпорни видови на бактерии индуцирана болест. Тоа е ефикасен замена на хлорамфеникол инјекција. Тоа е исто така се користи за лекување на болеста во добиток и живина предизвикани од пастерела, плеуропнеумонија actinomyceto, стрептококи, colibacillus, салмонела, пневмококи, hemophilus, стафилококи, микоплазма, кламидија, Leptospira и рикеција.

   

  Несакани дејства:

  (1) Овој производ е поголема од препорачаната доза на одреден степен на имуносупресија.

  (2) ембриотоксичност, претпазливост за време на бременост и доење на добитокот.

   

  ДОЗИРАЊЕ И НАЧИН НА УПОТРЕБА:

  5% флорфеникол растворливи во прав:

  20% флорфеникол во прав: орален, тежина на 1кг, свињи, кокошки 0,1 ~ 0,15 грама, 2 пати на ден, еднаш на секои 3 до 5 дена; риба 50 ~ 75mg, 1 ден, еднаш на секои 3 до 5 дена.

  Мерки на претпазливост:

  оневозможени (1) несилки.

  (2) се оневозможи на животните за време на вакцинирање или тешки имунокомпромитирани болест.

  (3) бубрежна инсуфициенција треба да биде соодветно намалена или продолжено дозирниот интервал.

  (4) Да се ​​чува подалеку од дофат на деца.

  ПОВЛЕКУВАЊЕ TIME:

  свиња 20, 5 пилешко, риба 375 степени.

  ПРЕПОРАЧАНА РОК НА ТРАЕЊЕ:

  2 години

  СКЛАДИРАЊЕ:

  Да се ​​чува на ладно и суво место заштита од светлина.

   

  Број GMP сертификат : 

  (2014) ветеринарни лекови GMP сертификат бр 150

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!