Соединение амоксицилин во прав - Кина NCPCVET

Соединение амоксицилин за прашок

Краток опис:

NAME: Соединение амоксицилин за прашок СОСТАВ: 50g: амоксицилин 5g + клавулонска киселина 1.25g карактер: Овој производ е бела или речиси бел прашок. Фармаколошки: ИНДИКАЦИИ: антибиотици. За пеницилин-осетливи инфекции предизвикани од бактерии. Несакани дејства: врз флората нормалниот гастроинтестинален тракт имаат силна мешање, орална администрација на преживари може да предизвика гастроинтестинални нарушувања. ДОЗИРАЊЕ И НАЧИН НА УПОТРЕБА: мешани пијалоци пилешко 0.5g по 1л 2 пати на ден за 3 до 7 г ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  ИМЕ :

  Соединение амоксицилин за прашок

  СОСТАВ:

  50g: амоксицилин 5g + клавулонска киселина 1.25g

  Карактер:

  Овој производ е бела или речиси бел прав.

  Фармаколошки:

   

  ИНДИКАЦИИ:

  антибиотици. За пеницилин-осетливи инфекции предизвикани од бактерии.

  Несакани дејства:

  врз флората нормалниот гастроинтестинален тракт имаат силна мешање, орална администрација на преживари може да предизвика гастроинтестинални нарушувања.

  ДОЗИРАЊЕ И НАЧИН НА УПОТРЕБА:

  мешани пијалоци пилешко 0.5g по 1л 2 пати на ден за 3 до 7 дена

  Мерки на претпазливост:

  (1) Овој производ не е стабилна воден раствор, особено калиум клавуланат лесно да се прекине со вода, сега се достапни.

  оневозможени (2) несилки.

  ПОВЛЕКУВАЊЕ TIME:

  оневозможени пилешко 7, поставување период.

  ПРЕПОРАЧАНА РОК НА ТРАЕЊЕ:

  1,5 години

  СКЛАДИРАЊЕ:

  засенчување, запечатени, се чуваат на ладно и темно место.

  Број GMP сертификат : 

  (2014) ветеринарни лекови GMP сертификат бр 150


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!